Özel Yetenek Sınavlarına
Hazırlık Kursu

Siyah Kalem Resim Kursu Olarak Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Eğitim Programında Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerine, Eğitim Fakültelerinde bulunan Resim-İş Öğretmenliği bölümüne ve Güzel Sanatlar Liselerinin yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için programlanmış ve uygulamalı eğitim aldığınız gurup programımızdır. Gurup halinde devam eden programımızda alanında uzman kadromuz sizlerle bire bir ilgilenerek ders akışını sağlamaktadır.

Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık programında akademik bir eğitimle canlı model çizimleriyle desen bilgimizi geliştirmek ve aynı zamanda çizgi değerlerimizi estetik olması için öğrencilerimizi disiplinli eğitim sürecine alırız.

      Desende anatomik bilgiler edinen öğrencilerimiz oran-orantılı, kompozisyona uygun, ayrıntılı ve etüt etme becerilerini kazanmış olurlar. Desen eğitiminin yanı sıra imgesel çalışmalarına başlanır. İmgesel eğitiminde iç ve dış mekan perspektifi , karakter tasarlama, obje tasarlama ve verilen konuyu ön planda kurgulanması ele alınır. Öğrencilerimizin kurgularında ki hatalarına eğitmenimiz bire bir ilgilenerek hayal dünyasın da ki kurgusunu doğru bir şekilde yansıtmasına yardımcı olmaktadır.

      Özel Yetenek Sınavlarına hazırlık yapan öğrencilerimizin yıl sonu sınavlarının başladığı süre zarfında Siyah Kalem Resim Kursu olarak rehberliklerini  üstlenerek öğrencilerimizin istedikleri bölüm üzerinden TYT  sınavından almış oldukları puan, Orta Öğretim Başarı Puanı ve yeterlilik düzeylerine bağlı kalarak öğrencilerimiz rehberliğini yapıp yol göstericisi olmaktayız. Aynı zamanda bu süreçte öğrencilerimizin sadece sınav hazırlığı içerisinde olduklarını bildiğimiz için sınav başvurularını yapmayı üstlenerek öğrencilerimizin yükünü hafifletmekteyiz.

     Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerinde ve Sanat Tasarım Fakültelerinde  bulunan  Çizgi Film (Animasyon)Bölümü, Grafik Bölümü,  Resim Bölümü, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü , Seramik Bölümü, Heykel Bölümü, Görsel İletişim Bölümü ve Görsel Sanatlar bölümlerinde;  Eğitim Fakültelerinde Bulunan Resim-İş Öğretmenli Bölümünde ve Güzel Sanatlar Liselerinin Resim Bölümünde okumak  hayali olan,  hayatını sanatla şekillendirmek isteyen ve Yetenek  Sınavlarına Hazırlanan Öğrencilerimiz Katılabilirler.

Ön Kayıt formu